ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Географія

 Географія Чорногорії, держави розташованого в південно-західній частині Балканського півострова, зі столицею Подгориця, вражає своєю різноманітністю. Маючи спільний кордон із такими державами, як Албанія, Боснія та Герцеговина, Сербія та Хорватія, географія Чорногорії дає численні сюрпризи природної щедрості.

Країна, що входить до складу Республіки Сербії та Чорногорії та займає площу рівну 13,8 тис. кв. км, може похвалитися 293 км Адріатичним узбережжям; скелястими плоскогір'ями; порізаною бурхливими річками рівниною, що розмістилася в оточенні мальовничих гір; а також холодним та сніжним високогір'ям. Географія Чорногорії - це гармонійне поєднання високих гір і глибоких каньйонів, теплого моря та холодних озер, бурхливих річок та умиротворених заповідників.

Незважаючи на свої маленькі розміри, Чорногорія представляє світові чимало географічних рекордів, так на її території розмістилися: найпівденніший фіорд Північної півкулі - Которська затока, що відвоювала біля суші близько 40 км; найглибшим каньйон Європи та другий за величиною у світі - каньйон річки Тара; найекологічніший район Середземномор'я - чорногорське узбережжя Адріатики; 48 вершин, висота яких перевищує 2000 метрів над рівнем моря; єдиний європейський пташиний заказник, де гніздяться пелікани - заповідник Скадарського озера (40 000 га), у водах якого водяться коропи, уклейки, форелі, виростають водяні лілії та рідкі кесоранії, над якими кружляють клини бакланів, чапель, чапель.

До речі, Чорногорія може пишатися і такими національними парками, як Ловчен (6400 га); Београдська гора (5 400 га), де можна посидіти під тінню тисячолітніх дерев, що пам'ятають події давно минулих днів, серед 86 видів рослин можна назвати лайми, смереки, ялиці, дуби, клени, горобини, а також рідкісні види чорногорської фіалки; а також Дурмітор (39 000 га), розколотий мальовничими ущелинами та долинами річок Пива, Мораца, Мотвіца та Тара, і має у своєму "активі" найвищу точку країни – Боботов Кук (2522м). Крім того, Чорногорія - це край льодовикових печер та чудових водоспадів у горах Проклетьє, над якими кружляють горді орли. Чорногорія – це країна сорока сліпуче красивих холодних гірських озер, серед яких Чорне озеро, Візиторське озеро, Біоградське озеро, в районі якого водяться козулі, олені, лані, кабани та навіть ведмеді.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.