ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Которська затока

Розташована на заході Чорногорії, на узбережжі Адріатичного моря, затока Котор ("Бока Которська") є найбільш вражаючим природним фіордом Європи. Затока є об'єктом асоціації "Найкрасивіших фіордів світу" і була відзначена як об'єкт світової спадщини в 1979 році.

Затока відома не лише унікальною красою своєї природи, а й неймовірною кількістю пам'яток і містечок, що мають культурно-історичне значення: від Герцег-Нові на північному заході до громади Пераста, Рисана та Котора, а також монастиря святого Георгія, розташованого на острові. Затока приносить свій барвистий внесок в історію регіону, що раніше входив у такі імперії як Іллірійська, Римська, Далмація, Візантійська, Наполеона та Австро-Угорська.

Місцевість має величезне культурне та історичне значення для чорногорського та хорватського народів. Релігійне значення регіону також велике: на берегах Которської затоки є безліч старовинних православних і католицьких церков, деякі з яких є місцями паломництва.

Під регіоном Которської затоки — Бока Которська — прийнято розуміти три чорногорських муніципальних округи: Котор, Герцег-Нові та Тіват.

Старе місто Котор є одним з середньовічних центрів Середземномор'я, що найбільш збереглися. Його чудові міські стіни були зведені у 12 столітті для захисту від нападів. Серед характерних вузьких вуличок можна знайти багато вражаючих пам'яток, включаючи Кафедральний собор св. Трифона (1166). У лютому місто приймає відомий Венеціанський карнавал.

Бухта Бока Которська складається з кількох просторих заток, з'єднаних між собою неширокими каналами і формують одну з найкращих природних гаваней Європи. Довгий час існувало переконання, що затока є фіорд, завдяки чому за Бокою закріпилося і досі використовується, перш за все в туристичній сфері, найменування «найпівденніший фіорд в Європі». Проте згідно з сучасними науковими дослідженнями, вважається, що Бока Которська є залишками від річкового каньйону, що існував тут колись. Сильні тектонічні та карстові процеси призвели до його поступового руйнування.

Безпосередньо у складі Боки прийнято виділяти кілька її заток. Усі затоки названі на ім'я найбільших населених пунктів, розташованих з їхньої берегах. Так, якщо рухатися з боку моря, відкривати вхід у Боку буде Герцегновійська затока, далі, після проходження вузької протоки, праворуч розташована Тіватська затока. Після проходження останньої, найвужчої, протоки праворуч перед поглядом представить Которська затока, ліворуч — компактніша Рісанська.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.