ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Бар. Відпочинок в Барі


Бар – головний морський порт Чорногорії. Це одне з найсонячніших місць відпочинку в Європі, тут 270 сонячних днів на рік, а температура води вже до середини травня сягає 24-26 градусів. Відпочинок у Барі - курорт потопає в зелені фруктових садів та оливкових гаїв, що налічують кілька сотень тисяч дерев, найстаріша з яких - свідок подій 2000-річної давнини, запрошує туристів насолодитися чудовим відпочинком, насиченим пізнавальними екскурсіями та активними розвагами.

Історична частина міста - фортеця Старий Бар знаходиться за чотири кілометри від моря, на невеликому піднесенні (110 метрів). Вперше місто згадується у літописах у IX столітті. 1077 року в Барі був коронований перший король Чорногорії (тоді вона називалася Зета) Михайло Віславлевич. І саме тут у XII столітті було створено перший літературний твір у південнослов'янських землях - "Літопис попа Дуклянина"...

У Чорногорії туристи можуть відпочити в численних кафе та ресторанах, що розмістилися вздовж прекрасної набережної або вдасться до гастрономічного бенкету в ресторанах при готелях.

Визначні пам'ятки Бар

Зараз Старий Бар - великий музей просто неба, що розкинувся на площі 4 гектари. Поруч із Старим Баром, у Мировиці, знаходиться одне із найстаріших оливкових дерев у світі, вік якого понад 2000 років. У 1963 році дерево було оголошено пам'яткою природи та знаходиться під охороною держави. У 1878 році після кількох століть турецького володарювання місто знову увійшло до складу Чорногорії. Озеро Скадар - один із найбільших пташиних заповідників. У Барі знаходиться велика кількість монастирів і церков, які можуть відвідати всі, хто віддає перевагу цьому виду туризму. Також тут відбувається безліч свят та культурних заходів: міжнародний телевізійний фестиваль, зустрічі під старим оливковим деревом, хроніки міста Бар.

Перебуваючи практично на "піку" Бара - туристи можуть з висоти пташиного польоту оцінити всю красу сучасного міста, що розмістилося біля злиття гір і моря. Звідси їм відкриється краєвид на напівзруйновані старовинні замки та акведук, що колись постачав водою мешканців стародавнього міста. Повертаючись у Новий Бар дорогою, посипаною сувенірними магазинами та майстернями, а також невеликими кафе, ви знову потрапляєте до сучасного міста, до речі, колишньої резиденції чорногорського короля Миколи, зі звичним ритмом та фарбами життя.

Розваги в Бар

Найчистіша вода Адріатики, чудові гори створюють всі умови для різноманітного повноцінного відпочинку, одним із пріоритетів якого є дайвінг. Окрім незвичайного рельєфу, порізаного печерами та гротами, акваторія Бара порадує пірнальників каркасами затонулих кораблів, серед яких австро-угорський есмінець, німецький лайнер "Форвертц", а також яхта останнього чорногорського короля Миколи. Всі ці морські експонати знаходяться на мілководді і тому здійснити підводну екскурсію зможуть не тільки досвідчені дайвери, а й підкорювачі морських глибин, що починають. І навіть якщо ви зовсім не знайомі з практикою занурення, професіонали з дайв-центру Hobotnika допоможуть вам у вашому прагненні освоїти незвідане.

Туристи, що ігнорують дайвінг, можуть позасмагати на облаштованих пляжах, покататися на водних лижах і катерах, захопитися серфінгом або ж, скуштувавши морських розваг, відправитися до гір, що обступають курорт, і зайнятися альпінізмом, здійснити піший або велосипедний гірський похід. Крім того, гості Бара мають унікальну можливість на один день без оформлення документів та візи перебратися до Італії - між Баром та італійським містом Барі курсує пором, який доставляє всіх бажаючих на протилежний берег Адріатичного моря.

Транспорт

Бар з'єднаний з іншими містами узбережжя Чорногорії двосмуговим автошляхом - т.зв. Адріатичною трасою (Jadranska magistrala). Через тунель Созина можна швидко доїхати до Подгориці. Бар знаходиться в 9 км від курорту Сутоморе і в 27 км від Ульцинь .

Бар пов'язаний регулярним залізничним сполученням з Белградом та Подгорицею.

Найближчі до Бару аеропорти — у Тіваті та Підгориці. Ближче добиратися до Бару з аеропорту Підгориця (54 км). Але влітку чартери з України до Чорногорії літають до Тівату (63 км).

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.