ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Светі-Стефан. Відпочинок в Святому Стефані


Святий Стефан - кам'янистий острівець, пов'язаний із берегом вузьким піщаним перешийком. Розташований в 9 км на південний схід від Будви . П'ятсот років тому люди створили цей острів на прибережних підводних скелях, щоб оборонятися від турків. Свою назву містечко отримало від церкви Святого Стефана. У давнину тут було рибальське селище, захищене фортечними стінами з вартовими вежами. У 1960 році селище переобладнали в готель і сьогодні – це єдине у світі місто-готель класу люкс. У місті дбайливо збережена середньовічна архітектура. Маленькі площі, криві вулички, церковці та будинки, перетворені на готелі, зберегли свою самобутність. Святого Стефана нагороджено призом ФІЖЕТ “Золоте яблуко”.

 
Святий Стефан притулився на схилах гір, що спускаються круто до моря. Тут досить тихо - вузькі вулички, невеликі будинки, що йдуть вгору. В основному тут здаються приватні вілли та апартаменти. Є кафе, ресторанчики. Відпочинок тут спокійніший, ніж у Будві.

Біля острова, з боку Будви, є чудовий піщаний пляж "Королеви". З іншого боку міський пляж – галька та пісок. Пляжі невеликі, простяглися по обидва боки острова на кілометр.

Визначні пам'ятки Святого Стефана

В безпосередній близькості від острова - середньовічний монастир Праскавиця та церква, вирубана у скелі. Ця пам'ятка приваблює безліч туристів, які приїжджають до Чорногорії з усіх країн світу.

Прекрасний гірський масив Дурмітор. Його численні вершини висотою понад 2000 метрів вражають своєю красою та величчю. Схили гір вкриті лісами, в яких багатьом деревам вже понад півтора століття. Численні гірські озера чисті та прозорі, оскільки вони наповнені ключовою водою. Каньйони справляють незабутнє враження, а каньйон, в якому протікає річка Тара, є найбільшим у Європі природним комплексом ЮНЕСКО.

Гарною доріжкою-променадом з острова Святого Стефана можна потрапити в селище Мілочер, який відомий своїм обширним парком, що свого часу був власністю королівської родини. Численні реліктові та рідкісні рослини в цьому парку вражають своєю красою та різноманіттям форм, видів та відтінків зеленого кольору. Цікавий тут також Пляж Королеви, який вважається одним з найкрасивіших в Європі.

Немає нічого дивного, що саме тут люблять проводити свій відпочинок зірки мистецтва світової величини, відомі бізнесмени та громадські діячі. Незвичайне та одне з найпривабливіших місць на Адріатичному узбережжі. Тут відпочивали багато відомих гостей: Карло Понті, Елізабет Тейлор, Річард Бартон, Індіра Ганді, Гамаль Абдель Насер, Клаудія Шиффер, Єлизавета II, Кірк Дуглас, Сільвестер Сталлоне, Софі Лорен, Джеремі Айронс - всі вони жили у віллі 118!

Транспорт

Знаходиться Святий Стефан за 9 км на південний схід від Будви, і добиратися до нього однаково зручно з обох міжнародних аеропортів Чорногорії: Тіват та Підгориця . Влітку починають літати чартерні рейси з України до Чорногорії . Купуйте квитки в Тіват з будь-якого великого міста України. Для тих, хто боїться літати літаком, є чартерні автобусні рейси до Чорногорії зі Львова до Будви.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.