ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Котор. Відпочинок в Которі


Котор - розташований біля однієї з найпрекрасніших заток Котор, є містом торговців і знаменитих мореплавців. Старий Котор - одне з найкраще збереглися середньовічних міст цієї частини Середземномор'я. Місто зберегло міський устрій, характерний для міст, побудованих у 12 – 14 ст. Середньовічна архітектура та численні пам'ятки культурної спадщини сприяли тому, що ЮНЕСКО внесло Котор до списку "Світової природної та історичної спадщини".

З північного сходу Котор оточений гірською грядою, на схилах якої збереглися древні стіни з вежами. З південного заходу місто органічне водами Которської затоки, яку тут називають найпівденнішим фіордом у Європі.

Нині Котор є популярним місцем туризму, зокрема міжнародного. Котор - невелике, але дуже колоритне місто, "затиснене" між узбережжям Боко-Которської затоки і горою Ловчен. Винятково сприятливий клімат, а також вигідне географічне становище зумовили виникнення селищ на території сучасного Котора ще в античні часи. Спочатку там мешкали іллірійці, а потім місто по черзі входило до складу Візантійської імперії, Сербської держави, Венеціанської республіки, Австрії. Підйом Котора відбувся у ХII столітті за часів правління династії Неманичів. Але найглибші сліди у розвитку залишили венеціанці.

Зараз Котор - місто галасливих театралізованих ход, національних фестивалів, яскравих карнавалів, міжнародних показів мод. З 1979 року, перебуваючи під протекцією ЮНЕСКО, місто стало місцем проведення міжнародних конференцій.

Котор – найкрасивіше прибережне місто Чорногорії. Своїм виглядом він додає шарм карнавалам та фестивалям, які тут організовуються щороку.

Визначні місця Котора

Найцікавіші для відвідування Кафедральний собор Св. Трипуна (1166 р., присвячений Св. Трифону - покровителю та захиснику міста) з фресками XIV століття, численні старі фортифікаційні споруди, церкви Св. Луки (1195 р.), Св. Анни (XII ст. .), Св. Марії (1221 р.), Св. Миховила (VII-XV ст.), Богородиці Здоров'я (XV ст.), Св. Миколи (XX ст.), княжий палац (VII ст.), палац Драго (XV ст.), палац Бізанті (XVII ст.), палац Піма (XVI ст.), палац Грубонія (XV ст.), палац Гергуріна (XVIII ст., зараз тут Морський музей), Годинникова вежа (XVI ст.) на головній площі, театр Наполеона та багато іншого. На берегах Боко-Которської затоки розташовуються мальовничі маленькі міста Пераст і Рісан, а також півострів Лушиця, Острів мертвих та штучний острів Богородицька Шкрп'єла з унікальною церквою – також дуже популярні туристичні місця.

Старе місто оточене великою стіною та водяним ровом. За стінами - невеликі кам'яні будинки, вузькі вулиці, безліч кафе і магазинчиків. У центрі є 3 церкви. Старе місто можна обійти все за півгодини. Відразу за містом - підніжжя гори, по схилу якої збудовано фортечний мур. Сюди можна зайти самостійно чи з екскурсією. Вхід 1 євро з людини. Вище знаходиться занедбана церква та на самому верху старовинний бастіон. Подорож на вершину займе близько 50-60 хвилин. Але це того варте – з висоти відкривається приголомшливий краєвид на навколишні гори, Которську затоку, Котор та сусідні селища.

Красу міста підкреслює потужна фортифікаційна система, яка охороняється як пам'ятка світової культури, в її основі лежать фортечні мури заввишки до 20 і завширшки до 15 метрів. При цьому стіни опоясують не лише сам старий Котор, а й піднімаються високо в гори, до фортеці Святого Івана. Їхня довжина становить 4,5 кілометра.

Клімат

Винятково сприятливий клімат – тривале тепле літо та м'яка нетривала зима, понад 200 сонячних днів на рік.

Транспорт

Чартерним авіарейсом до Чорногорії з великих міст України (Київ-Тіват, Одесан-Тіват, Львів-Тіват, Харків Тіват та інші). З аеропорту Тіват автобусом або авто по гірському серпантину до Котора (близько 15 хвилин). У травні 2007 року було відкрито тунель під горою (1,3 км.). Тепер із Тівату до Котора можна потрапити значно швидше.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.